AIRSOFTARAD

Club Sportiv AirsoftArad

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
6mm .:. Airsoft & Milsim

Distribuiţi | 

Comentarii pe acest topic

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Val
Locotenent
Locotenent

Localizare : N46 10.238 E21 20.029

MesajSubiect: Comentarii pe acest topic   Joi 29 Iul 2010 - 21:41

daca vrei sa spui ceva in legatura cu AS.....exprima te aici
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://airsoftarad.ro
Memphis
Capitan
Capitan

Localizare : Arad

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Vin 13 Iul 2012 - 10:35

Dragi coechipieri,

Nu am mai avut unde posta, asa ca scriu aici. Am fost anuntat legat de ce si mai ales cum s-a discutat la ultima intalnire. Vreau sa va felicit pentru initiativa, era timpul pentru niste masuri mai drastice, desi natura aplicarii lor este dubioasa.

Am auzit ca pe durata colaborarii mele cu ASAR am fost inactiv si dezinteresat. Motive foarte intemeiate pentru suspendare, in fata nemuritorilor si celor care nu intrunesc conditiile ASAR de echipament. Din ce am dedus, avand in vedere caracterul retroactiv al acestei sanctiuni ad-hoc, este faptul ca sunt pedepsit pentru inactivitatea din trecut. Pe aceasta logica, avand mai multe prezente la jocuri la activ decat Iotzi si Pala impreuna, teoretic ar trebui suspendati si ei. Motive intemeiate? De fiecare data am anuntat din timp cand pot sau nu veni, cand nu am putut, avand in vedere ca imi place airsoft-ul, va dati seama ca au fost intemeiate. Cel putin pentru mine. Obiectiv ar trebui trecut in regulament care motive sunt intemeiate si care nu. Am un job, nu mai am nevoie de inca unul.

Dezinteresat? Poate pe vremea cand caram paleti cu L200 prin rezervatie, sau concepeam scenarii care le jucam urmatorul weekend, sau cand am facut situl airsoftarad.ro, forumul pe care momentan am acces limitat si harta caramidariei de care ne-am folosit de nenumarate ori. In plus daca va uitati la numarul de posturi, alea nu au fost facute la "filmulete pe youtube" sau "la multi ani". Wartorn? Da, a iesit nasol cu prezenta mea efectiva la actiuni de pus osul, nu s-a potrivit nici cum. Cateodata asa este. Dar totusi am ajutat prin orice alt mod am putut si m-am priceput, cum ar fi intreaga parte de design, iar in timpul eventului, eu impreuna cu Chryys si Deme ne-am ocupat de cronografarea tuturor participantilor, o chestie total nesemnificativa.

O alta chestie care mi se pare interesanta, este faptul ca aceasta masura a fost hotarata si aplicata intr-o singura sedinta, dar ultimii membrii ASAR au avut 2 luni la dispozitie sa se echipeze si totusi la ultima sedinta, au primit termen inca o luna.

Dar hey... unii oameni "nu m-au prea vazut la jocuri" ... in fata unor asemenea argumente nu am cum sa ma apar.

Acum probabil toti sariti sa ma intrebati "Dar Cipri, uite unde s-a ajuns, ce ai fi facut in locul nostru?" Pai, mai ales ca sa nu fie atat de evidente motivele pur personale ale acestei suspendari, daca as fi venit la sedinta as fi zis: Hai sa facem un tabel, in care sa trecem cine a venit si cine nu la fiecare joc si sedinta, iar dupa un anumit termen (2-3 luni) cine are rata de participare de sub 50% este suspendat. Asa toata lumea e anuntat din timp si stie ce trebuie sa faca si consecintele. Atunci vom vedea negru pe alb cine este cu adevarat inactiv.

Dar asa ceva nu se va face, si nici alti membrii nu vor mai fi suspendati vreodata, deoarece ASAR este caracterizata de inconsistenta si jeturi sporadice de initiativa care sunt abandonate si uitate mai mult sau mai putin intentionat, odata cu trecerea timpului. Cum ar fi echipamentul ASAR, care era marpat + vesta OD + casca OD. Aceasta regula a zburat pe geam dupa ce unii, plictisiti de rutina, si-au luat echipament de culori mai exotice. Ba chiar am auzit ca vesta nu mai trebuie sa fie OD, si casca nu mai e obligatorie. Asta dupa ce si-a luat Iotzi ciras Coyote Brown si l-ati amenintat pe Bif cu excluderea pe motiv ca nu are casca.

De ce ati facut cu Chryys nici nu mai are rost sa vorbesc...

Tot ce ramane de facut este sa va uitati in jur, si sa spuneti: "Da. Asta trebuie facut pentru binele si viitorul ASAR." si sa va bateti joc mai departe de cei care v-au fost alaturi 3 ani de zile doar pentru a-i putea pupa in fund pe cei veniti de cateva luni.

Daca adevarul doare atat de tare, puteti sterge acest post.

- мємρнιѕ
Sus In jos
STORM
Maior
Maior

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Vin 13 Iul 2012 - 19:13

nu doare. si nu va fi sters. poate era bine sa spui toate astea la sedinta... n-a fost sa fie nici de data asta. asta este...
nu am sa reflectez la tot postul, mai bine personal. Am sa ma refer strict la partile unde m-am simtit vizat.

1. Intr-adevar nu am fost la nenumaratele jocuri, de deosebita calitate, la care ai luat parte in sezonul asta. Konektor probabil e multumit de prestatia ta...

2. Echipamentul marpat este inca in vigoare. cu toate astea, faptul ca nu este obligatorie casca ar trebui sa fie menit sa usureze alinierea la standarde, chiar si pentru Bif, de mai doreste orice fel de colaborare in viitor. poti sa tii mortis de niste standarde, dar cand vezi ca nu are rost, le reconsideri si incerci sa usurezi treaba oamenilor.

3. Pot vorbi doar in numele meu, dar daca tu crezi ca decizia asta a fost luata pripit, usor, chiar nu mai avem despre ce sa discutam. Ar trebui sa te puna pe ganduri cum s-a ajuns aici si cat de usor e sa propui asa sanctiuni drastice privitoare la "colegi care au fost alaturi 3 ani de zile".

4. si da! mi-am cumparat vesta coyote brown. si cei-i cu asta?! pentru a te informa, tocmai seara trecuta mi-am procurat o vesta OD. Daca tu chiar crezi ca asa se pune problema, nu prea mai am argumente.

Faptul ca ceva nu MAI este obligatoriu, nu inseamna ca nu ai voie/nu trebuie sa o folosesti, ca nu o poti impune ca teamleader in cardul jocurilor de orice fel. Inseamna ca incercam sa inlesnim putin standardele astea, de ajungeau ele pana la cer, cand-colo noi... n-are rost. Sad

Ah...apropo, ma acuzi si de faptul ca nu am ibh si din cauza asta nu e obligatoriu?... scratch sper ca nu. sa fie obligatoriu din partea mea, propuneti, votati, decideti.
Eu imi voi vedea de treburile mele, in continuare. Cu totii pe cont propriu, atunci.

restul, poate ar fi mai bine de discutat personal, zic eu Suspect

Toate cele bune!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
mohican
Locotenent
Locotenent

Localizare : omniprezent

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Vin 13 Iul 2012 - 23:54

subiectul asta e atat de fragil incat sa spart de la primul gand la el.prefer sa raman neutru,....pana la primul foc. I love you tuturor
ps:macar sa aveti demnitatea sa discutati face off si daca aveti ceva de spus cred ca aveti telefoane sau bani de o bere la "32".povestiti ca intre barbati daca aveti c_ie.postati tema si discutati-o cum trebuie la masa nu in spatele tastelor cu ranjetul pe buze.
Sus In jos
BALA
Colonel
Colonel

Localizare : chisineu-cris

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Sam 14 Iul 2012 - 9:08

oricum , RUSINICA Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed
Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

[Doar administratorii au dreptul sa vada aceasta imagine]
BALA | A.S. AIRSOFTARAD |GHOSTS | [Doar administratorii au dreptul sa vada acest link] |
Sus In jos
Chryys
Plutonier
Plutonier

Localizare : Chisineu Cris

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Sam 14 Iul 2012 - 9:23

Aham...notat... cum mi-ati spus mie la 2 minute dupa ce ati ajuns acasa, dupa ce am fost la o sedinta de 3-4 ore cu voi...

Sus In jos
Bif
Caporal
Caporal

Localizare : Ch-Cris /Birturi

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Sam 14 Iul 2012 - 12:55

Putem sa ne intalnim azi-maine la o pizza-bere ca in vremurile bune?Sa discutam una alta nu neaparat de airsoft ce ziceti?Very Happy
Sus In jos
BALA
Colonel
Colonel

Localizare : chisineu-cris

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Sam 14 Iul 2012 - 17:22

NU

BALA | A.S. AIRSOFTARAD |GHOSTS | [Doar administratorii au dreptul sa vada acest link] |
Sus In jos
Bif
Caporal
Caporal

Localizare : Ch-Cris /Birturi

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Sam 14 Iul 2012 - 22:44

BRAVO-2-0 a scris:
NU

ok Smile
Sus In jos
Ares
Caporal
Caporal

Localizare : Chisineu Cris

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Sam 14 Iul 2012 - 22:48

Sa discutam de una alta mi-ar face placere sa ies cu membrii echipei Infidel si PRT.. dar nu de airsoft ca deja ma dezgusta episodu asta.. yo zic sa trecem peste si sa privim spre viitor si ce putem face in viitor sa nu ajungem la astfel de situatii! Intr-un fel sau altu trebe rezolvata situatia asta penibila.. eu vad 2 solutii cum zicea si Pala "in or out". Fie ca e "in" fie ca e "out" sa o facem ca oamenii civilizati si sa lasam loc de buna-ziua pe strada. Indiferent de ce se va intampla pentru mine toti membrii ASAR vor fi la fel cum au fost, voi avea acelasi respect fata de ei ca pana acum! AirsoftArad
No hate brothers!! sunny
Sus In jos
mohican
Locotenent
Locotenent

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Dum 15 Iul 2012 - 0:30

true bro' I love you .
Sus In jos
camyll80
Caporal
Caporal

Localizare : ARAD

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Dum 15 Iul 2012 - 10:48

O alta chestie care mi se pare interesanta, este faptul ca aceasta masura a fost hotarata si aplicata intr-o singura sedinta, dar ultimii membrii ASAR au avut 2 luni la dispozitie sa se echipeze si totusi la ultima sedinta, au primit termen inca o luna.

Dar hey... unii oameni "nu m-au prea vazut la jocuri" ... in fata unor asemenea argumente nu am cum sa ma apar.

Tot ce ramane de facut este sa va uitati in jur, si sa spuneti: "Da. Asta trebuie facut pentru binele si viitorul ASAR." si sa va bateti joc mai departe de cei care v-au fost alaturi 3 ani de zile doar pentru a-i putea pupa in fund pe cei veniti de cateva luni.

Cipri,
Iti spun o singura data si nu vreau sa ma repet

1. Ancient Division a fost chemata in ASAR.

2.La discutia cu Ioti din luna mai am spus ca in maxim 4 luni vom avea echipamentul oficial(crede-ma nu toti isi permit 3-4 randuri de echipamente)

3.Tu in 3 ani de zile ai participat la jocuri cat membrii ANCIENT au participat la jocuri intr-un an de zile.Am intrat in ASAR pentru ca vrem sa facem ceva nu doar jocuri la care se strang jucatori doar de o cruce si noi sa fim completarea la numar.

4.70% din membrii ANCIENT au sotii,copii de care trebuie sa aiba grija dar de aceea cel putin 2 weekenduri joaca impreuna.Incepem sa devenim o familie din ce in ce mai unita.

5.nu echipamentul face pe jucator,e doar de imagine si impune un respect.Dar respectul adevarat se impune prin stilul de joc,spiritul de echipa,de camaraderie.
Exemplu:Wartorn,Tu si Grandpa ,discutie:"hai sa mergem la balta ca nu mai am chef".
Cum crezi ca s-a simtit al treilea coleg al tau ,care s-a straduit ,s-a infiltrat si a curatat jumate de Compania a 7 a de unul singur ,cand a auzit discutia asta?
Cum crezi ca s-au simtit colegii tai cand in dimineata zilei cand trebuiau sa plece in Ungaria au constatat ca nu dau de tine si aveau echipament la tine?

6.Crede-ma ca putem fi si noi doar purtatori de emblema ASAR si platitori de cotizatie si sa jucam unde,cu cine si cum credem noi.Dar am ales ceva mai mult de atat.

7.NU AVEM NEVOIE SA NE PUPE NIMENI IN FUND SI NU PUPAM PE NIMENI.AVEM DOAR PRETENTIA CA DACA NOI ANCIENTS PUNEM OSUL SI NE SIMTIM IN JOC ,VOI TOTI CEILALTI SA FACETI LA FEL.

Daca te-am suparat cu ceva imi cer scuze anticipat.Asta e atitudinea si opinia ANCIENT DIVISION.

Sus In jos
ELECTRO
Plutonier
Plutonier

Localizare : arad

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Dum 15 Iul 2012 - 11:13

de acord ARES . BRAVO

Sus In jos
mohican
Locotenent
Locotenent

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Dum 15 Iul 2012 - 12:05

toata treaba ia amploare! bom
Sus In jos
Memphis
Capitan
Capitan

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Dum 15 Iul 2012 - 12:33

Ok, hai sa nu ne mai spalam rufele in public. Las ca mai povestim la masa la un moment dat.

- мємρнιѕ
Sus In jos
grandpa
Locotenent
Locotenent

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Dum 15 Iul 2012 - 20:51

Pardon...
Camil, te rog sa-ti revizuiesti atitudinea, si vorbele. Nu stiu ce ai facut tu pe perioada celor 3zile de event dar eu stiu ft bine, si am motive intemeiate si argumente bine fondate pentru actiunile mele. Oi avea eu 23 de ani dar nu ma fa si nu spune tu nimic de mine, ca nu am chef si timp de discutii. Nu ai niciun drept sa imi pui la indoiala activitatea mea, asa ca daca doresti, discutam intre 4 ochi daca doresti.
Aceasta este primul si ultimul meu mesaj public referitor la aceasta discutie.
Sus In jos
mohican
Locotenent
Locotenent

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   Dum 15 Iul 2012 - 23:35

pur si simplu VOI ati optat ptr varianta asta.fiecare culege ce seamana.sorry!!
acuma fiti barbati si asumati-va fiecare responsabilitatea ptr vorbele si actiunile voaste!!!
v-am spus eu!!! bom
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Comentarii pe acest topic   

Sus In jos

Comentarii pe acest topic
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
AIRSOFTARAD :: COS DE GUNOI :: IN RING-
Mergi direct la: