AIRSOFTARAD

Club Sportiv AirsoftArad

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
6mm .:. Airsoft & Milsim

Distribuiţi | 

Battle for Malden - SWAT Ungaria

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul
AutorMesaj
STORM
Maior
Maior

MesajSubiect: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Joi 28 Mar 2013 - 20:41

Joc organizat de prietenii nostri de la SWAT SE. Va fi un joc de 22-24 de ore, aici

linkul forumului
http://www.softair.hu/viewtopic.php?f=1&t=5328

am vrut sa fac traducerea dar am ceva program impus "voluntar", deci va descurcati cu goagal transleit tongue

Ultima editare efectuata de catre Stormcrow in Sam 30 Mar 2013 - 10:02, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
BALA
Colonel
Colonel

Localizare : chisineu-cris

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Joi 28 Mar 2013 - 21:05

astept de la tine vorbe graite... What a Face

BALA | A.S. AIRSOFTARAD |GHOSTS | http://www.airsoftarad.ro |
Sus In jos
ELECTRO
Plutonier
Plutonier

Localizare : arad

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Joi 28 Mar 2013 - 23:39

jokul este pe 13.04.2013
locatia:https://maps.google.com/maps/ms?msid=215561389676265962431.0004b35fa5110407190e0&msa=0&ll=46.815833,
eu din pacate sunt plecat in concediu dar as merge e aproape.........

Sus In jos
SyK
Plutonier
Plutonier

Localizare : Sanleani

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 10:50

Deci se merge aici nu la Warhead? Nu de alta da-s in aceasi data.
Sus In jos
Val
Locotenent
Locotenent

Localizare : N46 10.238 E21 20.029

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 10:58

Warhead e o sesiune de training de 24 h care are ca scop familiarizarea squadurilor cu jocul de milsim si nu oaca paca.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://airsoftarad.ro
BALA
Colonel
Colonel

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 11:10

SyK a scris:
Deci se merge aici nu la Warhead? Nu de alta da-s in aceasi data.
aci nu vorbim de warhead
e celalalt joc , tot in HU , organizat de SWAT .......

Sus In jos
SyK
Plutonier
Plutonier

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 12:06

Știu știu.. Întrebam doar la care din ele mergeți.. Bănuiesc ca la asta. E și mai aproape și mai profi.
Sus In jos
mohican
Locotenent
Locotenent

Localizare : omniprezent

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 12:39

SyK a scris:
Știu știu.. Întrebam doar la care din ele mergeți.. Bănuiesc ca la asta. E și mai aproape și mai profi.
Question Arrow defineste : "profi"
Sus In jos
mohican
Locotenent
Locotenent

Localizare : omniprezent

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 12:40

Val a scris:
Warhead e o sesiune de training de 24 h care are ca scop familiarizarea squadurilor cu jocul de milsim si nu oaca paca.
lol! oaca paca Rolling Eyes
Sus In jos
SyK
Plutonier
Plutonier

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 12:42

Hmm, Nush ce-am vrut sa zic.. Mă refeream ca nu e training ca warhead, deci e mai atractiv ptr voi. Milsim and stuff... Eu as merge dar nu am gear necesar ptr 24 de ore.
Sus In jos
SyK
Plutonier
Plutonier

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 12:44

Acum serios definește "oaca paca" ca eu îs de la Mangalia și nu știu ce înseamnă. Rolling Eyes
Sus In jos
STORM
Maior
Maior

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 15:07

oaca paca

milsim

lol!

dar in cazul jocurilor de fata nu e chiar asa de mare contrastul.
Sunt sigur ca ambele vor fi jocuri decente, chiar bune, dar eu votez pentru Malden, ca e aici aproape, e chiar ce mi-ar place si organizatorii au mai fost si ei la noi.
Sus In jos
SyK
Plutonier
Plutonier

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 15:10

Am înțeles... As merge și eu. la dresscode ma încadrez. Dar nu am gear de noapte.
Sus In jos
Tommy TK
Plutonier
Plutonier

Localizare : Arad

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 15:37

SyK a scris:
Am înțeles... As merge și eu. la dresscode ma încadrez. Dar nu am gear de noapte.

Eu sunt interesat. ce intelegi prin gear de noapte? Imho ti-ar trebui o lanterna si un baton luminos, sau o lanterna cu filtru de rosu ca sa marchezi ca esti lovit.

Sus In jos
SyK
Plutonier
Plutonier

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 15:41

Atunci e simplu in materie de gear de lupta.
Faza e ca si sac de dormit si alte chesti de camping le am la Mangalia.
Si eu sunt interesat oricum. Fac rost de ce am nevoie.
Sus In jos
BALA
Colonel
Colonel

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 18:09

doamne , ce usoara e viata asta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sus In jos
BALA
Colonel
Colonel

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 19:02

cumetre SyK , fii atent aici Exclamation
- iti trebuie pantalon cammo cu verde , bluza neagra si casca obligatoriu. casca de vrei iti aduc eu
- vesta fluorescenta , lanterna
- trebuie sa intereseze IOTZI de e cu midcap sau nu
- pe partea cu somnul , trebuie sa vedem exact ce zic organizatorii. sac de dormit extra am eu pt tine.
- pe partea cu papa , la mine in congelator e papa. doar ceva ceaun , topor , lemne , blide si ardei iute ne trebuie
asa ca , sa ne venem pana atunci sanatosi la SANTANA , la o miutza... lol!

Sus In jos
SyK
Plutonier
Plutonier

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 19:27

Pantaloni am woodland la fel ca vestonul de la tine.
Casca am Mich2000 OD cu google sling.
Hanorac negru am.
Vesta fluorescenta și lanterna este.
Am 2 mid-cap și 2 BB loaders+ 2 mag pouch. N-am vesta Molle Neutral
Sac nu am.
Gospodărie mare = papa din belșug + accesorii.

Sa ne lase vremea în pace săptămână asta mai trebuie sa facem miuta aia.
Sus In jos
BALA
Colonel
Colonel

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Dum 31 Mar 2013 - 20:22

SyK a scris:
Pantaloni am woodland la fel ca vestonul de la tine.
Casca am Mich2000 OD cu google sling.
Hanorac negru am.
Vesta fluorescenta și lanterna este.
Am 2 mid-cap și 2 BB loaders+ 2 mag pouch. N-am vesta Molle Neutral
Sac nu am.
Gospodărie mare = papa din belșug + accesorii.

Sa ne lase vremea în pace săptămână asta mai trebuie sa facem miuta aia.
perfect. atunci vin eu cu vesta+sacul de dormit +clisa + ceapa
I love you

Sus In jos
STORM
Maior
Maior

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Lun 1 Apr 2013 - 15:21

ok! deci:
dresscode:
-pantaloni marpat/woodland
-bluza/hanorac negru
-vesta tactica obligatorie tip molle/ciras
-armament nespecificat
-limita bb 600

obiective specifice:
-protejare VIP (sultanul)
-apararea infrastructurii capitalei Feruz Abad
-protejarea cladirilor guvernamentale
-pastrarea functionarii institutiilor statului la un nivel acceptabil

Jocul va dura circa 22-24 ore. Vom fi probabil incartiruiti intr-una din cladirile pe care le vom proteja, deci vom avea un fel de baza a noastra.
Necesare:
sac de dormit, izolir, paturi, apa, hrana, medicamente, solutie anti-insecte, sticuri luminoase, lanterna, statie pmr Arrow completati voi, daca puteti

Ne trebuie medic dedicat! Sistemul de medic va fi unul similar cu BW Arrow adica lista numerica si tratament serios in functie de traumatism. Medicul va trebui sa aiba fasa pe care o va sectiona personal in cazul fiecarui ranit in parte, conform indicatiilor de pe lista. Se impune folosirea foarfecei personale de medic, respectiv fasa proprie Arrow sa nu fim la mila organizatorilor in caz de nevoie.
Bleeding time 10min.
Cei ce sufera knife kill sau cei raniti mortal vor merge direct la respawn - 20min si se indreapta spre HQ unde raporteaza comandantului factiunii si revin in joc in "active guard duty" ceea ce inseamna ca nu pot parasi HQ pana nu se regrupeaza cu propriul squad.

Limita de BB este 600 - rearmare la Ammo Crate-uri sau la HQ.

restul scenariului va fi dezvaluit la fata locului.

In mare noi vom fi armata loiala guvernului impotriva rebelilor cu taskuri preponderent defensive
Va mai fi un grup SEF(Skira Expeditionary Forces) cu taskuri ofensive de capturare a liderilor gruparii rebele, construire FOB, patrule, long range patrol, stabilizarea situatiei etc
Iar rebelii vor face rebeliune lol!

LE: evident este obigatorie si vesta reflectorizanta portocalie.

cam atat
kipintaci
Sus In jos
SyK
Plutonier
Plutonier

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Lun 1 Apr 2013 - 16:22

Oare cu o vesta gen asta nu e voie? Nu-mi dati in cap, doar intreb, ca de asta am. E cu sistem Alice, compatibil Molle
Daca nu merge si nu-mi iau pana atunci, ma salveaza Bala Very Happy

Sau sa cumpar vesta asta ca o da unu la 60 de lei.

http://illiweb.com/fa/pbucket.gif?sort=3&o=0

Produsul nr 1, doar vesta goala, fara pouch-uri.

Ultima editare efectuata de catre SyK in Lun 1 Apr 2013 - 21:34, editata de 1 ori
Sus In jos
Memphis
Capitan
Capitan

Localizare : Arad

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Lun 1 Apr 2013 - 17:24

Sa te tii de vesta asta ca e usoara. Aia cu 60, pare OTV din ala greoi, eu unul nu m-as baga, tu stii. Also, deviem de la subiect Wink

Eu momentan sunt cam 80% sigur ca vin. Weekendul urmator, (6-7) sunt plecat la Felix Cool la cursuri. "Cum sa semnezi si cu stanga."

- мємρнιѕ
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://airsoftarad.ro
ELECTRO
Plutonier
Plutonier

Localizare : arad

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Lun 1 Apr 2013 - 18:18

o traducere rapide cu google
Jucat din: Sâmbătă 1100Sfârșitul jocului: Duminica 1000Locul de amplasare: Tarhos, județul BékésNatura jocului MilSim, a reușit dreszkódos, dormit afara.Peste noapte va fi un număr suficient de gameplay!Va rugam aplică doar pentru cei care sunt dispuși să meargă până la capăt, care ar dori să joace pe timp de noapte, care este bucuria jocului nu, camping organiza grătare și motivați.Poveste Zagrában revoltă a izbucnit, care a declanșat un val și m-am mutat la Maldenben vecin este regimul sultanului. Liderul notoriu al opoziției Abdul Azira General, care este comandantul suprem al Armatei. Sultanul nu a fost inactiv și se întoarse aliații occidentali, care au o mulțime de interes în țara (în principal în extracția resurselor minerale specializate în companii mari). Forțele loiale sultanului a fost capitala, a fost de a păstra Feruz Abad.2013th Pe 13 aprilie Feruz Abadi Aeroportul Internațional sosește la numit Task Force Apollo internațional vigoare, care este în primul rând responsabil pentru construirea de pod, cetățenii străini și evacuare posibilă a guvernului sultanului de a proteja ... asa pentru a stabiliza situația.Pentru mai multe detalii, pentru a clarifica povestea ei pe site, informații despre apel.PaginiRebels - MNF (Malden Frontului Național)DresszkódImbracaminte: Green probe de teren (padure, BW, PDM), altele decât cele de la partea de jos poate fi revizuit, ar trebui să se revolte!Accesorii: eșarfă cap, capace, capace de patrulare bereta, non-flanșe pălării rotunde, sepci de baseball, și pentru semenii lor, jachete ușoare, dacă este posibil, să omit minore.Pe această pagină, puteți organiza, de asemenea, un sentiment, haine civile, patrioți, fular, etc ..Nu: Casca, BonnieObligatoriu: Face painting, banderola rosie, care este culoarea rebelilor marcate cazul lor. Culoarea sângelui, care expune Maldent.SarciniRăsturnarea regimului la putere la toate costurile. Cauzarea de daune mai mare în gestionarea puterii. Este important de a capta oamenii și interesele lor. Forțele Armate clădirile, birourile de ocupație, etc ..Armata locală - MLA (Malden Loyal Armata)DresszkódImbracaminte: partea de jos verde (PDM sau WL sau MH sau BW), cu un top negru. Uniformă Rajonként posibil.Accesorii: casca obligatorie sau pălărie Bonnie. Veste Molle bazateObligatoriu: Negru susSarciniSultanul de apărare a țării și continuarea operării acestuia, pentru a se asigura clădirile guvernamentale.Allied - SEF (Forța expediționară Fusta)DresszkódImbracaminte: Desert / lumina modele (DDPM, DCU, Multicam, ACU), de preferință într-un singur rajonként.Accesorii: casca Tachelaj sau pălărie Bonnie. Veste Molle bazateSarciniFOB construi, stabilizarea situații, de captare de lideri rebeli, de patrulare de luptă, cu rază lungă de patrulare și alte bunătăți ..MedikelésRezultate semnal sonor (am avut, HIT!). Rămășițele deteriorate în loc, poți sta jos, mutați doi pași distanță atunci când vei ajunge în cale, dar nu lasă mult de scena. Sursa de medic sau de al muta.Medic, medic dedicat, non-transferabil. Locul a fost rănit într-un seif menekítve de a avea grijă, acesta este un număr pe o scară de (1 40ig) spune un număr. Medicnél este o listă a tuturor numerelor care vor reprezenta un prejudiciu. Afectat de numărul de spus va fi creat pentru a oferi lista de accidentati. Fáslizással normală, structura feroviar. Deci medikelés, real, számolós pare vechi. Durează până pacientul reușește, în conformitate cu deteriorarea sa. (Acest lucru va fi inclus în lista de instrucțiuni)Rajonként un medic.Return to Locuri de muncaJucătorii înjunghiat și a sângerat (~ 10 minute), și du-te direct la cal incurabile accidentat la spate. Timpul de recuperare este de 20 de minute. El a stat înapoi la HQ pentru a merge în cazul în care bevárniuk lor rajukat fi la datorie activ. Pentru a aplica pentru a fi comandant al paginii în timp.Muniție restricțiiJocul este atât betárazható BB CD-uri 600 Hi-capac revista este, de asemenea, acceptată, dar cine știe în favoarea mijlocul capac reviste. Revista hi-cap și la mijlocul capac pentru aproximativ 600 lovirea BB va prevala. Újratárazás și lőszeresládáknál. HQ-con va fi posibilă.ComentariiJocul este o ofertă orientativă, care ar dori să vină să joace în post, site-ul clarifică totul. Cei care au întrebări, adresați-vă. Vă mulțumim!- Între 16 și 18 de ani, este necesar acordul părinților! Nu uita la care se referă.- 800 £ contribuția la organizarea, evenimentul este destinat să acopere.- Pista este închisă în locuri mai calde în cazul în care poate ar fi vremea rea, dar să sperăm că vom avea un moment bun. Clădirile noapte de cazare sunt, probabil, se va întâmpla, va fi un pic mai multe condiții favorabile.- Cele două mari multi-nivel de curs (cel puțin două) și mai-multe-etajate clădiri în clădire mică. (7-Cool. Cele mai multe dintre ele utilizate pentru a fi jucat. Mare doi, oricum._________________

Sus In jos
BALA
Colonel
Colonel

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Lun 1 Apr 2013 - 18:31

SyK a scris:
Oare cu o vesta gen asta nu e voie? Nu-mi dati in cap, doar intreb, ca de asta am.
Daca nu merge si nu-mi iau pana atunci, ma salveaza Bala Very Happy

http://www.taiwangun.com/tactical-equipment/tactical-vests/plate-carrier-side-cummerbund-system-acu-a-c-m.html asa e vesta mea, am si pouch dublu pentru ak 47 , tot AK

Sus In jos
SyK
Plutonier
Plutonier

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   Lun 1 Apr 2013 - 18:50

E faina... si o s-o port cu placere. Eu am o chestie, nu-mi place sa imprumut ca mi-e frica ca stric ceva,poate ma agat in ceva si rup cusaturi etc, de aia am intrebat daca e acceptata vesta care o am deja. Si oricum pana la urma urmei o sa trebuiasca sa-mi iau si eu o vesta molle.
Vedem noi duminca la Saint Ana Very Happy

PS: Nu trebuiesc bile Bio in Ungaria?
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Battle for Malden - SWAT Ungaria   

Sus In jos

Battle for Malden - SWAT Ungaria
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 6Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
AIRSOFTARAD :: AIRSOFT ARAD :: JOCURI :: DEPLASARI-